Végességről és végtelenről

2019. április 16. 11:43

A kereszt érintetlenül áll az oltár felett, az enyészet közepette is a reményt hirdetve.

2019. április 16. 11:43
Válasz Online

„A tudat, hogy ezen a helyen már a korai keresztény korban is templom állt; a kecses gótikus formák, a finoman kidolgozott rózsaablakok; az itt lejátszódott sok-sok történelmi esemény emléke Szent Lajos miséjétől Napóleon császárrá koronázásán át de Gaulle tábornok gyászistentiszteletéig. Mindez hozzájárul a látogató megilletődöttségéhez, ám a Notre-Dame lényege nem az emberi történelem vagy a művészet. Kevés helyen érzi át annyira az ember saját végességét, mint ebben a templomban: azt, hogy itt sok-sok évvel születésünk előtt tisztelték és sok-sok évvel halálunk után is tisztelni fogják Őt.

Soha nem lehettünk ebben annyira bizonyosak, mint éppen most, amikor a világ elszörnyedve nézi a pusztulás képeit, a Notre-Dame közepén füstölgő romhalmazt. De a kereszt érintetlenül áll az oltár felett, az enyészet közepette is a reményt hirdetve.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kanóc
2019. április 16. 23:52
Igazán megható sorok ezek egy olyan szerkesztőségből, ahol rendszeresen alázzák a Hungary Helps misszióját cinikus gőggel.
még fokozza
2019. április 16. 14:49
Szerintem se kellett volna felgyújtani az egészet. Elég lett volna ha leveszik a keresztet.
zakar zoltán béla
2019. április 16. 12:01
A szavak nagyok, a szív miként ver. A legeldugottabb templom is adhat akkora hitet, melyet a legnagyobb sem mindig.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!